امروز پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
09129313870
09132293870

ایده پردازان مهرگستر

خدمات طراحی و میزبانی وب و ثبت دامنه

 • ایده پردازان مهرگستر
 • ایده پردازان مهرگستر
 • ایده پردازان مهرگستر
 • ایده پردازان مهرگستر
shadow
نوشته شده در ۱۶ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۵ | 2,534 بازدید

امنیت در cPanel

Security :

security

Password Protect Directories :

این گزینه به شما این اجازه را می دهد که برای دسترسی به یک folder نام کاربری و کلمه عبور تعیین کنید بدین ترتیب شما می توانید پوشه های خود را محافظت کنید و دسترسی برخی از کاربران را محدود نمائید.
IP Deny Manager :

ip deny manage

بوسیله این قسمت شما می توانید مجموعه ای از IP آدرس ها را تعیین کرده و از ورود آنها به سایت خود جلوگیری نمائید مثلا اگر افرادی هستند که از پهنای باند شما زیاد استفاده می کنند یا از وب سایت شما با سوء نیت بازدید می کنند بوسیله این سیستم می توانید دسترسی آن ها را قطع کنید. برای اینکار کافی است IP مورد نظر را در کادر Add an IP to deny وارد نمائید و روی دکمه Add کلیک نمائید.
SSL/TLS Manager :

Secure Socket Layer یا همان SSL یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تامین ارتباطی امن ما بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بین وب سرور و مرورگر اینترنت کاربر انتقال می یابد محافظت میکند تا در این انتقال به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند. SSL یک استاندارد صنعتی است و توسط ملیونها وب سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده میشود. برای اینکه یک وب سایت بتواند ارتباطی امن از نوع SSL را داشته باشد نیاز به یک گواهینامه SSL دارد . زمانیکه شما میخواهید SSL را بر روی سرور خود فعال کنید سوالات متعددی در مورد هویت سایت شما (مانند آدرس سایت) و همین طور هویت شرکت شما (مانند نام شرکت و محل آن) از شما پرسیده می شود آنگاه سرور دو کلید رمز را برای شما تولید می کند. یک کلید خصوصی(Private Key ) و یک کلید عمومی (Public Key) . کلید خصوصی باید کاملا محرمانه و دور از دسترس دیگران قرار گیرد اما در مقابل نیازی به حفاظت از کلید عمومی نیست و این کلید در قالب یک فایل درخواست گواهینامه یا Certificate Signing Request که به اختصار آنرا CSR می نامیم قرار داده می شود که حاوی مشخصات سرور و شرکت شما بصورت رمز است . آنگاه شما بایستی که این کد CSR را برای صادر کننده گواهینامه ارسال کنید. در طول مراحل سفارش یک SSL مرکز صدور گواهینامه درستی اطلاعات وارد شده توسط شمارا بررسی و تایید میکند و سپس یک گواهینامه SSL برای شما تولید کرده و ارسال می کند وب سرور شما گواهینامه SSL صارد شده را با کلید خصوصیتان در سرور و بدور از دسترس سایرین مطابقت می دهد  سرور شما آنگاه امکان برقراری ارتباط امن رابا کاربران خود در هر نقطه دارد و مرورگر اینترنت آنها در صورت برقراری ارتباط امن وجود این ارتباط را توسط نمایش یک قفل کوچک در پایین صفحه متذکر می شود و در هنگامی که شما روی قفل کوچک زرد رنگی که در پایین صفحه IE نمایش داده می شود دوبار کلیک میکنید باعث نمایش گواهینامه شما به همراه سایر جزئیات می شود. گواهینامه های برای شرکتها و اشخاص حقیقی معتبر صادر می شوند. زمانیکه یک مرورگر اینترنت به یک سایت از طریق ارتباط امن متصل می شود علاوه بر دریافت گواهینامه (SSL کلید عمومی) پارامترهایی را نظیر تاریخ ابطال گواهینامه ، معتبر بودن صادر کننده گواهینامه و مجاز بودن سایت به استفاده از این گواهینامه نیز بررسی می کند و هر کدام از موارد که مورد تایید نباشد به صورت یک پیغام اخطار به کاربر اعلام می دارد . برای ثبت یک امضای الکترونیکی رایگان به سایت زیر مراجعه کنید:iranssl.com

SSL Manager:
به شما امکان اضافه کردن و یا حذف کلید های SSL را به منظور مثلا درخواست عضویت و یا گواهینامه ها و … که جنیه امنیتی در آنها وجود دارد می دهد. معمولا از SSL ها برای قسمت های خرید و فروش وب سایت ها استفاده می کنند.
HotLink Protection:

hotlink protection

این قسمت این امکان را برای شما فراهم می سازد تا سایت های دیگر نتوانند به فایل های وب سایت شما مستقیما لینک بدهند.

وب سایت های دیگر می توانند بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید به فایل های وب سایت شما لینک بدهند ولی وقتی شما از این سرویس استفاده کنید سایت های دیگر نمی توانند از فایلهای وب سایت شما استفاده کنند. زمانی که وب سایت های دیگر به فایل های روی وب سایت شما از قبیل موزیک، عکس و یا … بصورت مستقیم لینک می دهند در واقع از پهنای باند شما استفاده می کنند.

۱.      آدرس وب سایت هایی را که می خواهید امکان دسترسی به فایل های شما را داشته باشند در قسمت URLs to allow access وارد کنید.
۲.      نوع فایل هایی که می خواهید سایت های دیگر به آن ها دسترسی نداشته باشند در قسمت Block direct access for these extensions وارد نمائید.
۳.      URL هایی را که به آنها اجازه دستیابی از سایت های دیگر را بصورت مستقیم نمی خواهید بدهید در قسمت Redirect request to this URL وارد نمائید.
۴.      اگر بخواهید به وب سایت های دیگر امکان دسترسی مستقیم را بدهید عبارت Allow direct request را تیک بزنید.
۵.      در انتها روی دکمه Submit کلیک نمائید.

GnuPG Keys :

آشنایی با امضای دیجیتال

تا کنون نامه های الکترونیکی متعددی را دریافت داشته اید که دارای مجموعه ای از حروف و اعداد در انتهای آنان می باشد. در اولین نگاه ممکن است اینگونه تصور گردد که اطلاعات فوق بی فایده بوده و شاید هم نشاندهنده بروز یک خطا در سیستم باشد. در حقیقت ما شاهد استفاده از امضای دیجیتال در یک نامه الکترونیکی می باشیم.

به منظور ایجاد یک امضای دیجیتال از یک الگوریتم ریاضی به منظور ترکیب اطلاعات در یک کلید با اطلاعات پیام ، استفاده می شود. ما حصل عملیات ، تولید یک رشته مشتمل بر مجموعه ای از حروف و اعداد است .یک امضای دیجیتال صرفا به شما نخواهد گفت که “این شخص یک پیام را نوشته است” بلکه در بردارنده این مفهوم مهم است که :”این شخص این پیام را نوشته است”

علت استفاده از امضای دیجیتال :

فرض کنید یک نامه الکترونیک را از یکی از دوستان خود دریافت نموده اید .پس از مطالعه پیام برای شما دو سوال متفاوت مطرح می شود الف)آیا نامه را واقعا وی ارسال نموده است؟   ب) آیا محتوای نامه ارسالی واقعی است و وی دقیقا همین درخواست را داشته است؟

آیا وجود هر نامه الکترونیکی در صندوق پستی نشان دهنده صحت محتوا و تائید هویت فرد ارسال کننده آن است؟

با توجه به سواستفاده مهاجمان و ویروس ها از آدرس های Email و با توجه به نحوه عملکرد آنان در برخی موارد شناسائی هنویت فرد ارسال کننده یک پیام بسیار مشکل و گاها غیر ممکن است. تشخیص غیر جعلی بودن نامه های الکترونیکی در فعالیت های تجاری و بازرگانی دارای اهمیت فراوانی است.

یک نامه الکترونیکی شامل یک امضای دیجیتال نشان دهنده این موضوع است که محتوای پیام از زمان ارسال تا زمانی که به دست شما رسیده است ، تغییر نکرده است. در صورت بروز هر گونه تغییر در محتوای نامه ، امضای دیجیتال همراه آن از درجه اعتبار ساقط می شود.

نحوه عملکرد یک امضای دیجیتال

قبل از آشنایی با نحوه عملکرد یک امضای دیجیتال، لازم است در ابتدا با برخی اصطلاحات مرتبط با این موضوع بیشتر آشنا می شویم

کلیدها (Keys): از کلیدها به منظور ایجاد امضاهای دیجیتال استفاده می گردد. برای هر امضای دیجیتال یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی وجود دارد. کلید خصوصی: بخشی از کلید است که شما از آن به منظور امضای یک پیام استفاده می نمائید. کلید خصوصی یک رمز عبور حفاظت شده بوده و نمی بایست آن را در اختیار دیگران قرار داد. کلید عمومی: بخشی از کلید است که امکان استفاده از آن برای سایر افراد وجود دارد. زمانی که کلید فوق برای یک حلقه کلید عمومی (ring public key) و یا یک شخص خاص ارسال می گردد. آنان با استفاده از قادر به بررسی امضای شما خواهند بود .

حلقه کلید(Key Ring) : شامل کلید های عمومی است. یک حلقه کلید از کلیدهای عمومی افرادی که برای شما کلید مربوط به خود را ارسال نموده و یا کلیدهائی که از طریق یک سرویس دهنده کلید عمومی دریافت نموده اید تشکیل می گردد. یک سرویس دهنده کلید عمومی شامل کلید افرادی است که امکان ارسال کلید عمومی در اخیار آنان گذاشته شده است.

اثر انگشت: زمانی که یک کلید تائید می گردد. در حقیقت منحصر به فرد بودن مجموعه ای از حروف و اعداد که اثر انگسشت یک کلید را شامل می شوند، تائید می گردد.

گواهینامه های کلید: درزمان انتخاب یک کلید از روی یک حلقه کلید ، امکان مشاهده گواهینامه (مجوز) کلید وجود خواهد داشت . در این رابطه می توان به اطلاعات متفاوتی نظیر صاحب کلید ، تاریخ ایجاد و اعتبار کلید دست یافت.

create new key

نحوه ایجاد و استفاده از کلیدها:
تولید یک کلید با استفاده از نرم افزارهایی نظیر PGP و GnuPG امکان پذیر است برای اینکار کافی است فرم بالا را تکمیل نموده و روی دکمه Generate Key کلیک نمائید.سپس بعد از ایجاد کلید از طریق همین صفحه و زدن دکمه View می توانید کلیدها را مشاهده نمائید.

جهت استفاده از کلید نیز اکثر برنامه های سرویس دهنده پست الکترونیکی دارای پتانسیلی به منظور امضاء یک پیام می باشند.

چاپ این صفحه
لینک کوتاه این محصول : http://ipmg.ir/?p=686
دیدگاه ها (بدون دیدگاه)

Leave a Reply

افتخارات ما

 • امور
 • بیمارستان فوق تخصصی نور افشار تهران
 • شرکت سهامی ذوب اهن اصفهان
 • برخی شعب بیمه ایران
 • برخی شعب بیمه معلم
 • صندوق های نسوز جهان اصفهان
 • طراحی و ساخت تندیس راه هشتم
 • فروش اینترنتی پنبه ریز اصفهان
 • کانون آگهی و تبلیغات تاش
 • کانون فرهنگی رایت الحسین علیه السلام
 • کانون وکلای دادگستری استان بوشهر
 • کمیته امداد امام خمینی اصفهان
 • گروه صنعتی اسنوا
 • مرکز فرهنگی الغدیر اصفهان
 • موبایل ایرانی مینیاتور
 • نمایندگی انحصاری میل لنگ سانز اسپانیا در ایران
 • بازرگانی لادانی
 • سازمان منطقه آزاد کیش
 • گروه صنعتی فراز